Jak zapanować nad domowymi obowiązkami i zyskać więcej czasu?

Codzienne sprzątanie, gotowanie czy kompletowanie garderoby zajmuje Ci dużo czasu? Masz wrażenie, że nie panujesz nad bałaganem, a domowe obowiązki tylko się namnażają? Oto kilka wskazówek, jak zapanować nad codziennymi czynnościami! Koniecznie dowiedz się, jak zyskać więcej czasu dla siebie!

Nie prasuj ubrań

Jeśli codziennie prasujesz swoje ubrania lub co gorsza, także ubrania swoich bliskich, nic dziwnego, że brak Ci czasu dla siebie. Najlepszą metodą na oszczędzanie czasu jest… nieprasowanie. Choć dla niektórych może być to ciężkie do zaakceptowania, tak w wielu przypadkach okazuje się, że można żyć bez żelazka! Oczywiście są tkaniny, które trzeba rozprostować. Jednak wśród codziennych ubrań stawiaj na takie, które się nie gniotą. Zyskasz czas, a przy tym komfort noszenia swojej odzieży!

Odkładaj rzeczy na swoje miejsce

Odkładanie przedmiotów na swoje miejsce to z pozoru banalna wskazówka. Jeśli jednak wyrobisz w sobie ten nawyk, codzienne porządki staną się o wiele łatwiejsze. Jeśli nie umiesz wyćwiczyć w sobie takiego nawyku, zacznij od codziennego zbierania rozmaitych przedmiotów, a następnie odkładania je na swoje miejsce – wystarczy codziennie wieczorem przejść się po mieszkaniu i zebrać porozrzucane rzeczy.

Nie rób kilku czynności jednocześnie

Całodniowe porządki są nie tylko czasochłonne, ale też wyczerpujące. Lepiej jest rozłożyć sprzątanie na etapy. Łatwiej też codziennie poświęcić 20 minut na sprzątanie niż wygospodarować cały dzień. Jednego dnia sprzątnij łazienkę, drugiego zmieć podłogę, a trzeciego zetrzyj kurze – efekt będzie ten sam, a Ty lepiej skupisz się na danej czynności!

Twórz listę zakupów

Inną czynnością, która zwykle zajmuje dużo czasu, to oczywiście robienie zakupów. O wiele szybciej wrócisz do domu z potrzebną żywnością, jeśli wcześniej przygotujesz sobie listę zakupów. Wcześniej zaplanowane zakupy to także ułatwienie w komponowaniu posiłków.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *