Perfumy – dlaczego warto kupować wyłącznie oryginały?

Oryginalne perfumy to zwykle niemały wydatek. Dlatego niektórych kuszą ich odpowiedniki, czyli nazywając rzecz po imieniu, najczęściej są to po prostu podróby. Ich cena jest atrakcyjna, a zapach pozornie przypomina najbardziej kultowe oryginały. Czy jednak rzeczywiście warto zastępować oryginalne kompozycje perfumeryjne? Sprawdź koniecznie!

Unikalna kompozycja zapachowa

Oryginalne kompozycje zapachowe składają się z unikalnych połączeń składników zapachowych, tak aby otrzymany efekt był jak najlepszy i niepowtarzalny. Trudno oczekiwać tego samego od odpowiedników i podróbek. Tego typu produkty jedynie mają na celu imitować zapach, nie zaś jego poszczególne elementy i nuty zapachowe.

Powolnie uwalniające się nuty zapachowe

Podróbki perfum pachną jednostajnie. Choć często są mocno wyczuwalne, tak jednak ich zapach imituje w sposób płaski oryginał. Prawdziwe perfumy posiadają piramidę nut zapachowych. Część z nich uwalnia się od razu po aplikacji, następnie wyczuwalne są kolejne nuty zapachowe. Perfumy mają też nuty bazy, na których oparta jest cała kompozycja i one również wpływają na ostateczny odbiór zapachu.

Wysoka jakość składników

Oryginalne perfumy mają lepszy skład, który w większości przypadków nie spowoduje reakcji alergicznej. Podróbki i odpowiedniki to silnie chemiczne kompozycje zapachowe, które nie są zbyt zdrowe i mogą powodować uczulenie. Używanie oryginalnych perfum jest więc bezpieczniejsze dla skóry.

Długotrwałość i „perfumeryjny ogon”

Co z tego, że odpowiedniki niekiedy intensywnie pachną, jeśli zapach szybko przestaje być wyczuwalny? Najmocniejsze kompozycje zapachowe perfum mogą być wyczuwalne nawet przez kilkanaście godzin. Co więcej, oryginalne perfumy pozostawiają za sobą „ogon”, który ciągnie się za osobą czy wypełnia pomieszczenie. Trudno takich właściwości doszukać się wśród podróbek, które blisko trzymają się skóry.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *